Hakkımızda

Merhaba, bloğumuza hoş geldiniz!

Biz Demet ve Cem. Birçok insan gibi birtakım ekonomik ve sosyal sorumlulukları olan, fırsat buldukça da seyahat eden bir çiftiz. İster kader diyelim, ister çekim, Ege’li bir çift olarak, zaman içinde seyahatlerimiz Yunanistan üzerine yoğunlaştı. Ege ve İon Denizi’nde yer alan 70 turistik adanın 35 adedini gördük. Bu birikim sonucunda, biraz da dostlarımızın teşvikiyle, ağırlığı Yunanistan ve Adaları olan bu gezi bloğunu oluşturduk.

Öncelikli amacımız, tatillerimizi keyifli ve verimli bir şekilde geçirmek. Bunun için de farklı kaynaklar okuyup araştırıyor, seyahatlerimizi özenle planlıyoruz. Ana akımlardan, herkesin anlattığı ve sadece orada bulunmak için gidilen mekanlardan uzak durmaya çalışıyoruz. Gittiğimiz yerlerde en iyi deneyimi yaşadık diye bir iddiamız yok, ama seçimlerimiz bizi çoğunlukla mutlu ediyor. Blog’daki içeriklerin amacı da, bizi mutlu eden deneyimleri paylaşmak ve eğer arzu ederseniz benzerlerini planlamanıza yardımcı olmak.

Turizm geçmişi ve tecrübesi olan bir çift olarak beş yıldız, en popüler restoran, en hip bar gibi makyajlı mekanlardan uzak durmaya çalışıyoruz. Blog’da sıkça karşılaşacağınız tavsiyeler: ortamı mükemmel, tertemiz bir pansiyon, burnumuza gelen mis kokular ve tazecik yiyeceklerle bizi mest eden bir restoran, kulağımıza hoş gelen müzikle kanımızı kaynatan minicik bir bar ya da, doğal ve sakin ortamıyla kalabalıktan uzak bir plaj olacak.

Bazı yazılarda birtakım referans bilgilerini (tel, e-mail vs.) şahsiyete saygı kaygısı ile özellikle belirtmedik. Bu referanslara veya ilave kaynağa ihtiyacınız olursa bize yazın, yardımcı olalım.

Sevgi ve geziyle dolun…    cropped-blog1.jpg

Demet&Cem